Euroflon logotype

Ledande slangkompetens!

”icon”  0141-23 44 30

Slangar - för process och industriella behov

Euroflon erbjuder ett starkt sortiment av slangar från världsledande tillverkare, avsedda för krävande applikationer och miljöer. Vi monterar och anpassar dem helt efter varje kunds unika behov. Alla leveranser har full spårbarhet.

Metallslang

PTFE-slang

Bioflex Ultra slang

Corroline+ slang

Pharmaline N Pharmaline X

Corroflon slang

Hyperline FX slang

Slät PTFE slang

Tape wrapped

Kompositslang

Gummislang

Silikonslang

Behöver du experthjälp att hitta rätt slang, tveka inte att höra av dig.

Jörgen Bergström

Uppsala

018-843 99 20
072-529 22 42

jorgen@euroflon.se

Patrick Johansson

Södertälje

08-425 00 599
070-222 47 76

patrick@euroflon.se

Markus Swartz, Euroflon order i Helsingborg
Markus Swartz

Helsingborg

042-16 03 00
070-555 70 60

markus@euroflon.se

Are Ostad

  Norge

Billingstad, Norge
+47 9821 4758

are@euroflon.no

Andreas Söderqvist, Euroflon order i Motala
Andreas Söderqvist

Order, Motala

0141-23 95 79
0141-23 95 79

andreas@euroflon.se

Rickard Carlsson, Euroflon platschef i Motala
Rickard Carlsson

Produktionschef/Order, Motala

0141-23 95 73
070-830 95 43

rickard@euroflon.se

Peter Stormats, Euroflon VD och order i Motala
Peter Stormats

VD / Order, Motala

0141-23 95 74
073-321 03 27

peter@euroflon.se

Så tänker vi

Euroflon har som tillverkare ett ansvar och en strävan att förse kunden med produkter och detaljer som håller rätt kvalitet, som är anpassade till kundens behov och producerade enligt god tillverkningspraxis.

Kontakta oss

Euroflon Tekniska Produkter AB
Drakvägen 6, 591 32 MOTALA, Sverige
Telefon: 0141-23 44 30  E-post: info@euroflon.se
Order e-post: order@euroflon.se

Euroflon logotype

Om cookies  |  Sitemap

Ladda ner: CE-Certifikat |  ISO9001 Sv  |  ISO9001 En

© Euroflon Tekniska Produkter AB