Euroflon logotype

Ledande slangkompetens!

”icon”  0141-23 44 30

Epsilon™ droppfri snabbkoppling, OPW Drylok™ och OPW Kamvalok®- lågspillskoppling

Tre av marknadens bästa droppfria och spillfria snabbkopplingar. Epsilon® är tillverkad för högsta säkerhet och produktivitet. OPW Drylok™ är en droppfri snabbkoppling och OPW Kamvalok är en beprövad lågspillskoppling

Epsilon® är tillverkad för högsta säkerhet

Den droppfria snabbkopplingen Epsilon® är tillverkad för högsta säkerhet och produktivitet. 
Spill för DN 25 är <0,7 ml. Emission <25 ppm 80 cm från kopplingen.

Kopplingen tillverkas i tre grunddimensioner DN 25, 50, 80 med olika varianter på anslutningar det vanligaste är invändig BSP gänga. Standard material 316 med alla tätningar tillverkade av TFM. 

Tillverkas också i Hastelloy®.

OPW Drylok™  är en droppfri snabbkoppling

OPW Drylok™ droppfri snabbkoppling tillverkas i tre dimensioner 1" 2" och 3". 

OPW Kamvalok är en beprövad lågspillskoppling

En lågspillskoppling som tillverkas i fyra diminsioner 3/4" 1 1/2" 2" 3".

Behöver du experthjälp att välja dropp- eller spillfri snabbkoppling så tveka inte att höra av dig.

Jörgen Bergström

Uppsala

018-843 99 20
072-529 22 42

jorgen@euroflon.se

Patrick Johansson

Södertälje

08-425 00 599
070-222 47 76

patrick@euroflon.se

Markus Swartz, Euroflon order i Helsingborg
Markus Swartz

Helsingborg

042-16 03 00
070-555 70 60

markus@euroflon.se

Are Ostad

  Norge

Billingstad, Norge
+47 9821 4758

are@euroflon.no

Andreas Söderqvist, Euroflon order i Motala
Andreas Söderqvist

Order, Motala

0141-23 95 79
0141-23 95 79

andreas@euroflon.se

Rickard Carlsson, Euroflon platschef i Motala
Rickard Carlsson

Produktionschef/Order, Motala

0141-23 95 73
070-830 95 43

rickard@euroflon.se

Peter Stormats, Euroflon VD och order i Motala
Peter Stormats

VD / Order, Motala

0141-23 95 74
073-321 03 27

peter@euroflon.se

Så tänker vi

Euroflon har som tillverkare ett ansvar och en strävan att förse kunden med produkter och detaljer som håller rätt kvalitet, som är anpassade till kundens behov och producerade enligt god tillverkningspraxis.

Kontakta oss

Euroflon Tekniska Produkter AB
Drakvägen 6, 591 32 MOTALA, Sverige
Telefon: 0141-23 44 30  E-post: info@euroflon.se
Order e-post: order@euroflon.se

Euroflon logotype

Om cookies  |  Sitemap

Ladda ner: CE-Certifikat |  ISO9001 Sv  |  ISO9001 En

© Euroflon Tekniska Produkter AB