Euroflon logotype

Ledande slangkompetens!

”icon”  0141-23 44 30

Metallslang och Avgasslang, används oftast under extrema förhållanden

Metallslangen tar upp vibrationer, inbyggnadsavvikelser och längdförändringar i rörledningar eller används som flexibelt byggelement i olika installationer. Avgasslangen kan med fördel användas för att blåsa eller suga spannmål, pellets eller som skyddsslang för kablage.
Metallslang av rostfritt stål, parallellveckad med omflätning. Metallslangens innertub har en sinus- eller u-formad veckprofil som ger en slang med mycket god böjlighet och flexibilitet.

Metallslang

Avgasslang av rostfritt stål. Avgasslang med dubbelfalsad låst profil utan packning. Material är rostfritt stål eller förzinkat stål.

Avgasslang

Behöver du experthjälp gällande Metallslang eller Avgasslang så tveka inte att höra av dig.

Kontakta oss direkt så hjälper vi dig!

”Min sida”Nu finns Euroflon även i Norge! Kontakta gärna vår representant Are Ostad.

Jörgen Bergström, Euroflon order i Uppsala
Jörgen Bergström

Uppsala

018-843 99 20
072-529 22 42

jorgen@euroflon.se

Patrick Johansson

Södertälje

08-425 00 599
070-222 47 76

patrick@euroflon.se

Markus Swartz, Euroflon order i Helsingborg
Markus Swartz

Helsingborg

042-16 03 00
070-555 70 60

markus@euroflon.se

Are Ostad

Norge

Billingstad, Norge
+47 9821 4758

are@euroflon.no

Andreas Söderqvist, Euroflon order i Motala
Andreas Söderqvist

Order, Motala

0141-23 95 79
0141-23 95 79

andreas@euroflon.se

Rickard Carlsson, Euroflon platschef i Motala
Rickard Carlsson

Platschef/Order, Motala

0141-23 95 73
070-830 95 43

rickard@euroflon.se

Peter Stormats, Euroflon VD och order i Motala
Peter Stormats

VD / Order, Motala

0141-23 95 74
073-321 03 27

peter@euroflon.se

Så tänker vi

Euroflon har som tillverkare ett ansvar och en strävan att förse kunden med produkter och detaljer som håller rätt kvalitet, som är anpassade till kundens behov och producerade enligt god tillverkningspraxis.

Kontakta oss

Euroflon Tekniska Produkter AB
Drakvägen 6, 591 32 MOTALA, Sverige
Telefon: 0141-23 44 30  E-post: info@euroflon.se
Order e-post: order@euroflon.se

Euroflon logotype

Our company is credit worthy according to Bisnode's credit assessment system that is based on a number of decision rules. This credit rating is updated on a daily basis, and always shows the current rating and date.

Om cookies  |  Sitemap

Ladda ner: CE-Certifikat |  ISO9001 Sv  |  ISO9001 En

© Euroflon Tekniska Produkter AB