Euroflon logotype

Ledande slangkompetens!

”icon”  0141-23 44 30

Avgasslang

Avgasslangar används oftast under extrema förhållanden. Till exempel i het miljö utsatt för höga påfrestningar.  Avgasslangen kan med fördel användas för att blåsa eller suga spannmål, pellets eller som skyddsslang för kablage.

Avgasslang av rostfritt stål. Avgasslang med dubbelfalsad låst profil utan packning. Material är rostfritt stål eller förzinkat stål.

Avgasslang typ PX.T.3000 av rostfritt stål

Avgasslangen tillverkas med dubbelfalsad låst profil utan packning. Materialval är rostfritt stål eller förzinkat stål.

Avgasslangen kan också med fördel användas för att blåsa eller suga spannmål, pellets eller som skyddsslang för kablage. 

Dimensionsområden från invändig diameter 20 mm till 400 mm. 

Vi lagerför PX.T.3000 i rostfritt stål från di 20 mm - 400 mm.

Alla avgasslangar genomgår noggrann kvalitetskontroll.

Behöver du experthjälp gällande avgasslang så tveka inte att höra av dig.

Jörgen Bergström

Uppsala

018-843 99 20
072-529 22 42

jorgen@euroflon.se

Patrick Johansson

Södertälje

08-425 00 599
070-222 47 76

patrick@euroflon.se

Markus Swartz, Euroflon order i Helsingborg
Markus Swartz

Helsingborg

042-16 03 00
070-555 70 60

markus@euroflon.se

Are Ostad

  Norge

Billingstad, Norge
+47 9821 4758

are@euroflon.no

Andreas Söderqvist, Euroflon order i Motala
Andreas Söderqvist

Order, Motala

0141-23 95 79
0141-23 95 79

andreas@euroflon.se

Rickard Carlsson, Euroflon platschef i Motala
Rickard Carlsson

Produktionschef/Order, Motala

0141-23 95 73
070-830 95 43

rickard@euroflon.se

Peter Stormats, Euroflon VD och order i Motala
Peter Stormats

VD / Order, Motala

0141-23 95 74
073-321 03 27

peter@euroflon.se

Så tänker vi

Euroflon har som tillverkare ett ansvar och en strävan att förse kunden med produkter och detaljer som håller rätt kvalitet, som är anpassade till kundens behov och producerade enligt god tillverkningspraxis.

Kontakta oss

Euroflon Tekniska Produkter AB
Drakvägen 6, 591 32 MOTALA, Sverige
Telefon: 0141-23 44 30  E-post: info@euroflon.se
Order e-post: order@euroflon.se

Euroflon logotype

Om cookies  |  Sitemap

Ladda ner: CE-Certifikat |  ISO9001 Sv  |  ISO9001 En

© Euroflon Tekniska Produkter AB